Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin sanayi kesimi ile ortak projeler gerçekleştirilmesi, üniversite bünyesindeki bilginin patentleşerek ticarileştirilmesi ve akademisyenler ile öğrencilerin girişimciliğe teşvik edilmeleri hedefi doğrultusunda faaliyet gösteren KALİTTO (Kalyoncu İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi) İnovasyon Türkiye Fuarı'na katılarak hizmetlerini tanıttı.

13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen İnovasyon Türkiye Fuarı'nın 9. Hol, 411 nolu standında hizmetlerini sergileyen Kalyoncu İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi; son yıllarda gerçekleştirdiği yenilenebilir enerji kaynakları projeleri, kontratlı Ar-Ge projeleri ve fikri mülkiyet hakları danışmanlığı ile dikkat çekiyor.

Fuarda güneş kampüste uyguladığı enerjisi projelerinin yanı sıra özel sektör firmaları işbirliği ile gerçekleştirdiği Ar-Ge projelerini sergileyen Kalyoncu İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekti. Türkiye'de fark yaratan profesyonelleri, sanayicileri ve üniversite öğrencilerini bir araya getirerek inovasyon odaklı proje çalışmaları ile dünya çapında etkinlik gerçekleştirmeyi hedefliyor.