• Mühendislikte İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi

    Başvuru için görsele tıklayınız.

  • İnovasyon ve İnovatör Beyni

    Başvuru için görsele tıklayınız.

  • Yenilikçi, Katılımcı ve Paylaşımcı Yaklaşım
  • Yüksek Rekabet Gücü
  • Araştırma Geliştirme - Üretim Geliştirme
  • Sanayi İşbirliği

AB Projesi ile İnşaat Sektörü Mesleki Eğitiminin Kalite ve Verimliliği Artırılacak

AB Projesi ile İnşaat Sektörü Mesleki Eğitiminin Kalite ve Verimliliği Artırılacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin yürütücüleri arasında yer aldığı Avrupa Birliği “ Erasmus+ ” Programı kapsamında uygulanan “Avrupa İnşaat Sektörü Mesleki Eğitiminde Anahtar Performans Göstergelerinin Belirlenmesi” projesi devam ediyor.

Erasmus+ programının “Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği” başlığı kapsamında uygulanan proje Türkiye’den Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER)’in yanı sıra Avrupa’dan çeşitli üniversite ve enstitülerin yer aldığı konsorsiyum tarafından yürütülüyor.

Projede; inşaat sektörüne yönelik eğitim veren, Avrupa’daki mesleki eğitim merkezleri ve bu modelde işleyen diğer eğitim kuruluşlarına (VTC) yönelik anahtar performans göstergeleri belirlenerek bu kuruluşlar ile inşaat sektörünün eğitim ve üretim kalitesinin artırılması hedefleniyor. Bu amaçla proje çalışmaları kapsamında Avrupa'da ve Türkiye'de bulunan ortaklarla birlikte literatür araştırmasının yanı sıra çalıştaylar ve bölgesel anket çalışmaları yapılarak anahtar performans göstergeleri listesi oluşturulacak. 2 yılda tamamlanacak projenin Türkiye ve Avrupa Birliği ekonomilerinin en önemli iş kollarından olan inşaat sektörünün mesleki eğitim kalitesine önemli ölçüde katkı sağlaması bekleniyor.